• Camiş Tuzla Fabrikası
  • Tuzla Fabrikası

Camiş Ambalaj Sanayi Anonim Şirketi


Bir ŞİŞECAM kuruluşu olan Camiş Ambalaj Sanayi A.Ş. 1987 yılından bu yana İstanbul-Tuzla’daki tesisinde ofset baskılı lamine ve karton tüketici ambalajları, otomatik dolum hatları için tavalar, çoklu ambalajlar, teşhir amaçlı displayler ve promosyon ambalajları üretim ve satışını gerçekleştirmektedir.


Camiş Ambalaj San. A.Ş. 1997 yılında Eskişehir’de kurduğu ve Türkiye’nin en büyük ambalaj tesisi olan ikinci fabrikasında da yüksek kaliteli flekso ve flekso baskılı tüketici ve taşıma ambalajları (İç kutu - dış koli - Jumbo dış koli), otomatik dolum hatları için tavalar ve çoklu ambalajlar ile yaş sebze meyve tavaları üretmektedir. Eskişehir tesisinin kurulmasıyla birlikte 1998 yılında yalın üretim biçimine dönüş çalışmaları çerçevesinde Tuzla tesisleri sadece ofset baskılı; Eskişehir tesisleri ise sadece flekso baskılı ambalaj üretimine geçerek üretimde yalınlaşma sağlanmıştır.


ŞİŞECAM kuruluşlarının kağıt-karton ambalaj ihtiyaçlarını karşılamak üzere kurulan Camiş Ambalaj Sanayi A.Ş., tasarımdan üretime, satış sonrası hizmetlerden Ambalaj Mühendisliği’ne kadar tüm kuruluşlara destek ve hizmet vermektedir. Cam Ev Eşyası ve Cam Ambalaj üreten kuruluşlarımızın tüm ambalaj ihtiyaçlarını karşılayarak iç piyasada ve ihracatta istedikleri kaliteyi sağlamış, albenisi ile tüketici beğenisine olumlu katkılarda bulunmuştur. Yıllık 200 milyon m² satış yapmakta olan Camiş Ambalaj Sanayi A.Ş., son yıllarda ŞİŞECAM dışındaki sektörlerde de büyük bir atılım yaparak pazardaki yerini güçlendirmiş ve kapasite kullanımını maksimize etmiştir. ŞİŞECAM dışında gıda ve içecek sektörleri başta olmak üzere, seramik, beyaz eşya, temizlik, elektrik-elektronik, ayakkabı-terlik, makine-yedek parça, yaş sebze-meyve ve fide-süs bitkileri gibi bir çok sektörün kaliteli ambalaj ihtiyaçlarına cevap veren Camiş Ambalaj Sanayi A.Ş., ofset ambalaj sektöründe yaklaşık % 4, oluklu ambalaj sektöründe ise yaklaşık % 6 pazar payına sahiptir.


  • Camiş Eskişehir Fabrikası
  • Eskişehir Fabrikası

Pazarlamadan yaratıcı tasarıma, üretimden satış sonrası hizmetlere ve Ambalaj Mühendisliği’ne kadar müşterilerine her alanda cevap verebilecek entegre bir kuruluş olan Camiş Ambalaj Sanayii A.Ş., % 100 Müşteri Memnuniyetini hedeflemekte, Toplam Kalite anlayışı ile müşterilerinin tüm sorunlarına çözüm getirmeyi ilke edinmektedir. Bu anlayışını 1993 yılında sektöründe ilk olarak ISO 9001 Kalite Güvence Sistemi Belgesini alarak kanıtlamıştır. Kalite anlayışını çevre bilinci ile birleştiren Camiş Ambalaj, 1997’de sektöründe ilk olarak TS-ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi Belgesini ve en son olarak 2007 yılında OHSAS 18001 İş Sağlığı ve İş Güvenliği Yönetim Sistemi belgesini almıştır.Başarısını dünya pazarları ve iç pazarda kanıtlayan Camiş Ambalaj, bu başarısını ulusal ve uluslararası ambalaj yarışmalarında aldığı ödüllerle pekiştirmekte ve geliştirmektedir.Kalite Belgelerimiz

Tuzla Fabrikası

Kalite Belgesi Kalite Belgesi Kalite Belgesi

Eskişehir Fabrikası

Kalite Belgesi Kalite Belgesi Kalite Belgesi